Necklace made of 925 oxidized sterling silver in combination with a large pearl. Pearl gives a soft and purifying energy. This gives rest, peace and enlightenment. For more information about this gemstone, check out the button below!
Wear this necklace together with the other jewels from Jéh Jewels.
Necklace silver oxy + Pretty Perfect Pearl
Necklace silver oxy + Pretty Perfect Pearl
Silver oxy
Read everything about our materials and gemstones via the buttons below:
- Ordered before 3:00 PM on business days, shipped today
- Designed in Maasland
- Discover our points of sale
- Delivered in a Jéh Jewels craft jewelry box
- Gift? Discouver our gift packaging
In stock
In stock
€179.00
Add to my wishlist
Description
More Information
| SKU | 21257 |
|---|---|
| Size pendant | 4 x 2 cm |
| Gemstone type | Pearl |
| Brand | Silver |
| Material | 925 sterling silver, Oxidized silver |
| Type | Colliers/Necklaces |
| Length circa | 60 cm |
| Width circa | 0,1 cm |
- Price:
- Actual Price: