Bracelet made of 925 oxidized silver in combination with gold plated and the gemstones Raw Diamond and Pearl. Read all about these stones via the button below.
Combine this bracelet with beautiful earrings, a necklace and ring for a complete look!
Bracelet silver oxy + gold plated Pearl + Raw Diamond
Bracelet silver oxy + gold plated Pearl + Raw Diamond
Gold plated, oxy, raw slide, Pearl
Read everything about our materials and gemstones via the buttons below:
- Ordered before 3:00 PM on business days, shipped today
- Designed in Maasland
- Discover our points of sale
- Delivered in a Jéh Jewels craft jewelry box
- Gift? Discouver our gift packaging
In stock
In stock
€159.00
Add to my wishlist
Description
More Information
| SKU | 21280 |
|---|---|
| Brand | Touch of Gold |
| Type | Bracelets |
| Material | 925 sterling silver, Oxidized silver, Gold Plated Silver |
| Length circa | 17,5 cm |
| Width circa | 0,5 cm |
| Gemstone type | Pearl, Raw Diamond |
| Extension chain | 1,5 cm |
- Price:
- Actual Price: