Earrings made of 925 oxidized sterling silver in combination with gold plated and the gemstones Raw Diamond and Herkimer. Read all about these gemstones via the button below.
Combine these earrings with other jewelry from Jéh Jewels for a complete look!
Earring silver oxy + gold plated + Herkimer Diamond + Raw Diamond
Earring silver oxy + gold plated + Herkimer Diamond + Raw Diamond
Gold-plated oxy, raw slide, HK
Read everything about our materials and gemstones via the buttons below:
- Ordered before 3:00 PM on business days, shipped today
- Designed in Maasland
- Discover our points of sale
- Delivered in a Jéh Jewels craft jewelry box
- Gift? Discouver our gift packaging
In stock
In stock
€199.00
Add to my wishlist
Description
More Information
| SKU | 21283-HK |
|---|---|
| Size pendant | 1 x 0,7 cm |
| Gemstone type | Herkimer Diamond, Raw Diamond |
| Brand | Touch of Gold |
| Material | 925 sterling silver, Oxidized silver, Gold Plated Silver |
| Type | Earrings |
| Length circa | 5,3 cm |
| Width circa | 0,2 cm |
- Price:
- Actual Price: